You are currently viewing EsküvőMenedzser – Több, mint gondolnád

EsküvőMenedzser – Több, mint gondolnád

Az alábbiakban arról olvashatsz, hogy miben is különbözik az én feladatom egy klasszikus ceremóniamestertől, vagy éppen egy vőfélytől. Íme:

A ceremóniamesterről

A ceremóniamester kifejezés az angol Master of Ceremony röviden MC kifejezés fordításából ered. A ceremóniamesteri munka az USA-ban alakult ki a XX. században. Az MC feladata, hogy az esküvőt saját szavaival – akár egy műsorvezető – levezesse. Magyarországon az 1990. év után kezdtek teret hódítani a parti jellegű esküvők, egyre nagyobb igény jelentkezett a ceremóniamester munkája iránt. Ceremóniamestert a bulisabb vagy elegánsabb hangulatú, modernebb esküvőkre ajánlok. Feladata ugyanaz, mint a vőfélynek: a vendégek felhőtlen szórakoztatását kell biztosítania, ám ő mellőzi a népies kellékeket, de mindig jókor van jó helyen Öltönyben érkezik, és mint jó házigazda, végigkonferálja az estét, természetesen ezzel levéve a terhet az ifjú párról.

Rendben, de akkor mi az, hogy ceremóniamester-esküvőmenedzser?

Nem csak játék a szavakkal! Nem azért választottam ezt az elnevezést, mert egyszerűen eladhatóbbá kívántam tenni a szolgáltatásomat. Az elmúlt 20 év mondatja velem azt, hogy egy esküvő szervezése hihetetlen sok energiát igényel, sajnos számtalan dologra nem jut ideje az ifjú párnak és a családnak. Ezért jó az esküvőmenedzser! Ő az akinek a feladata nem pusztán annyi, hogy szórakoztassa a vendégeket és koordinálja az estét, hanem az első pillanattól kezdve “fogja” az fiatalok kezét. A szervezés első fázisától együtt gondolkodnak, és közösen tervezik meg a legnagyobb gondossággal azt a bizonyos napot. A jó esküvőmenedzser ha kell segít a szolgáltatók kiválasztásában, javaslatot tehet a helyszínre, a dekoratőrhöz is elkíséri őket vagy éppen a próbavacsorán is jelen van észrevételeivel, gasztronómiai szaktudásával. Nem is beszélve a lagzi éjszakájáról, ahol ceremóniamesterként is a maximálisat igyekszik nyújtani.

Orosz Gábor - EsküvőMenedzser

 

Hogyan is dolgozom?

Az alábbiakban megpróbálom pontokba szedni mit is csinálok majd, ha együtt dolgozunk

Első személyes találkozás a jegyespárral az ismerkedésről szól (egymásra hangolódás, elképzelések, tervek, ötletek, létszám, meghatározása)
-Második személyes találkozás a jegyespárral, a pontos forgatókönyv kialakítása (segítség a szolgáltatók kiválasztásában, a helyszín és a menü összeállításában….)
-Folyamatos kapcsolattartás, az esetleges kérdések megnyugtató megválaszolására, felmerülő javaslatok közös átgondolásra és beépítése a forgatókönyvbe.
-Esküvő előtti hetekben: személyes találkozás a jegyespárral,a részletes forgatókönyv ellenőrzése a nagy napra (esküvő lépésről-lépésre).
-A Ti Napotokon: Az esküvőmenedzser-ceremóniamester végig egy lépéssel jár a házaspár előtt, a háttérből irányítja a dolgokat, ellenőrzi, hogy minden az elképzeléseknek megfelelően halad-e.

Hát ennyire “egyszerű” lesz az én dolgom és természetesen a Tiétek is, amennyiben engem választotok

Orosz Gábor - EsküvőMenedzser

Szabó Lajos

Szerkesztő